Pradžia
Lt En

Trupės „Tangaj Dance“ (Rumunija) šokio spektaklis „Priešingas kūnas“

Kultūros fabrikas

Rugsėjo 13–20 d. Klaipėdoje vyks XII Tarptautinis menų festivalis „Plartforma“, šiemet įvairiose miesto erdvėse gvildensiantis išsilaisvinimo temą.

 

Išsilaisvinimas – tokia XII Tarptautinio menų festivalio „Plartforma“ tema. Anot festivalio organizatorių, tema padiktuota pasaulyje vykstančių geopolitinių procesų, o galbūt kiekvieno iš mūsų nuolatinės vidaus kovos ir ieškojimų. Būtent apie tai kalba kūrėjai naujojo cirko, performanso ar šiuolaikinio šokio projektuose. 

 

Rugsėjo 15, šeštadienis, 19.30 val. - Trupės „Tangaj Dance“ (Rumunija) šokio spektaklis „Priešingas kūnas“ Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A). 45 min.

 

Šokio, instaliacijos ir muzikos spektaklis, kurio visi elementai gali būti traktuojami kaip amžino judėjimo dalelės. Spektaklis pagrįstas dekonstrukcijos, destrukcijos ir dekūniškumo pastangomis per daugybę informacijos dekodavimo sluoksnių. Video, tekstas ir muzika dekonstruoja ir perkuria judesio erdves, akcentuodamas nuolatinę kūno transformaciją į erdvę ir atvirkščiai. Remiantis filosofinėmis ir fizinėmis formulėmis, nuo kvantinių teorijų iki post-struktūralizmo (Judith Butler, Julia Kristeva, Adriana Cavarero) ir įkvėptas parakonsistencine dialektinės filosofijos logika (Graham Priest) bei Michel Foucault ir Henri Lefebvre teorijomis apie socialinį erdvės formavimą, prieštaringą erdvę, kitą erdvę (heterotopiją), virš-erdvę, kuratorė Olivia Nitis kartu su šokėjais parašė naratyvą, kuris įvietina kūną į sklandžią realybę. Fizinis ir psichinis kūnas, paralelinis, dvilypis, prieštaringas. Choreografinis sprendimas yra aštuonių šokėjų kūnų virsmo iš vientiso į fragmentišką organizmą analizės proceso rezultatas.

Simona Deaconescu (1987 m.) studijavo choreografiją Nacionaliniame Teatro universitete ir kino režisūrą Bukarešto Media universitete. 2013 m. ji įkūrė nepriklausomą šokio trupę „Tangaj Collective”, kuriančią šokių spektaklius ir vaizdo meno projektus. 2014 m. ji gavo Europos tinklo „DanceWEB” stipendiją, o 2016 m. Nacionalinis šokio centras ją apdovanojo garbės ženklu už indėlį į šiuolaikinio šokio sklaidą Rumunijoje, ypač už naujų tendencijų plėtrą. Jos vedami seminarai ir sukurti spektakliai buvo pristatyti įvairiuose festivaliuose Rumunijoje, Austrijoje, JAV, Vengrijoje, Turkijoje. Nuo 2013 m. ji kuria trumpametražius šokio filmus. Autoriniai filmai „Sonder“ (2016) ir „Silent Places“ (2013) buvo pristatyti ir apdovanoti daugiau nei 40 šokių festivalių visame pasaulyje. Ji yra viena iš Bukarešto tarptautinio šokio filmų festivalio steigėjų ir meno vadovė.

***

 

Tarptautinio menų festivalio „PLArTFORMA“ misija – bendrame kūrybiniame vyksme suvienyti skirtingų regionų ir valstybių meninę patirtį bei kūrėjų kūrybinį potencialą. Festivalyje pristatomi šiuolaikinio šokio ir teatro, multimedija projektų, performanso, naujojo cirko ir vizualaus meno kūrėjai bei jų grupės. Tai – vienintelis interdisciplinaraus pobūdžio festivalis Klaipėdoje ir Vakarų Lietuvoje, be kultūrinės vykdantis ir edukacinę funkciją – supažindina ir ugdo publiką suprasti ir vertinti šiuolaikinę meno raišką.

2009 m. Europos festivalių asociacija festivaliui įteikė „FestLabPass“, 2010-2014 m. jis buvo meno ir festivalių tinklo „DNA: Development of New Art“, vienijančio Centrinės Europos kūrėjus, nariu. Nuo 2011 m. festivaliui suteiktas Klaipėdos miesto reprezentacinio festivalio statusas, o 2013 m. jis pripažintas geriausiu 2012 m. miesto kultūriniu įvykiu. Nuo 2015 m. festivalis apdovanotas Europos festivalių asociacijos ženklu „Europe for Festivals / Festivals for Europe“.

 

Festivalį organizuoja Menininkų grupė „Žuvies akis“.

Festivalį remia Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos Kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.

Partneris – viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“.

 

Daugiau informacijos apie festivalį: www.plartforma.lt

 

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content