Pradžia
Lt En

KLAIPĖDA 2030

Klaipėdos ekonominės plėtros strategija
Klaipeda City Economic Development Strategy

Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto meras

Klaipėda skelbia startą mėlynajam proveržiui – pirmieji Lietuvoje sukūrėme miesto ekonominės plėtros strategiją. Klaipėda turėjo du kelius – nieko nedaryti, „vegetuoti“ ir skųstis, kad prarandame žmones, o investuotojai renkasi kitus miestus, arba pasirinkti ambicingą proveržį ir jį susikurti savo rankomis. Mes pasirinkome veikti ir sutelkėme jėgas. Dabar visi partneriai turime vieningą viziją ir sutarimą, kokį miestą norime kurti, kokias prioritetines sritis turime vystyti. Ekonominio proveržio strategijos reikia miestui, kad protai „nenutekėtų“, į užsienį išvykę klaipėdiečiai norėtų grįžti ir čia kurti gyvenimą, investuotojai mus matytų kaip patikimą ir progresyvų partnerį.

 

Arvydas Vaitkus, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius

Neabejoju, kad maksimali uosto plėtra su išoriniu uostu Klaipėdai suteiks naują kvėpavimą. Istoriškai yra susiklostę, kad uostas yra mieste, tad turime protingai ir darniai išnaudoti šią galimybę. Esame klaipėdiečiai ir mūsų visų siekis yra, kad mūsų miestas būtų gyvas, kad jis būtų patrauklus gyventi, dirbti ir kurti, įsitvirtinti jauniems žmonėms. Uosto plėtra gali sukurti unikalią progą Klaipėdoje veikiančioms mokslo institucijoms – dialogas tarp uosto ir mokslo mums ypač svarbus.

Prof. dr. Artūras Razbadauskas, laikinai einantis Klaipėdos universiteto rektoriaus pareigas

Klaipėdos universitetas prisideda prie Klaipėdos miestui ir regionui svarbių mėlynojo augimo tikslų įgyvendinimo. Siekiant užsibrėžtų ekonominės plėtros strategijos ambicijų – svarbus mokslinėmis žiniomis grindžiamas išsilavinimas. Universitetas yra pasiruošęs atliepti išaugusį inžinerijos, jūrų technologijų, gamtos mokslų, informacinių technologijų specialistų poreikį. Universitetas turi potencialą vystyti akvakultūros, atsinaujinančios energetikos, išmaniųjų technologijų, biotechnologijų, ekosistemų paslaugų mosklinius tyrimus. Tikime, kad bendra partnerių strategija leis mokslo žinias efektyviai diegti tiek versle, tiek ir viešajame sektoriuje.

 

Eimantas Kiudulas

Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo bendrovės generalinis direktorius

Mums modeliuojant investuotojų pritraukimo kryptis ypač svarbu žinoti bendrą miesto ekonominę viziją ir kartu su visa bendruomene veikti greitai, kryptingai ir koordinuotai. Investuotojų pritraukimas yra bendras darbas ir kai kurie projektai ateis priklausomai ne tik nuo laisvosios ekonominės zonos pastangų, bet ir nuo partnerių priimtų sprendimų. Todėl išties džiaugiuosi, kad savivaldybė pasiryžo šiuo atveju būti dialogo iniciatoriumi ir nepabijojo įtraukti verslo bendruomenę. Dabar kartu turime galvoti apie naujas technologijas, šiuolaikinę gamybą ir pasiruošti konkuruoti dėl naujų pramonės šakų, kur turime didžiausias sukauptas žinias ir patirtį – tai plastiko pramonė, metalo apdirbimas, elektroniniai automobilių komponentai, logistikos grandinės valdymas ir technologiniai sprendimai. Tai kels klaipėdiečių atlygius ir suteiks galimybę grįžti.

Viktoras Adomaitis, Klaipėdos pramonininkų asociacijos prezidentas

Vieninga strategija duos impulsą pasirūpinti ne tik investiciniu Klaipėdos klimatu, bet ir padės čia veikiančiam verslui augti ir konkuruoti. Ateities verslui ieškosime bendrų sprendimų, kurie augins darbuotojų kompetencijas, inžinerijos prestižą. Ieškosime naujų bendradarbiavimo formų – medienos, biotechnologijų klasteriai leis įmonėms vienytis konkurencinėje kovoje su pasaulinio lygio kompanijomis. Klaipėdos pramonininkų asociacija pasiruošusi telkti verslo bendruomenę naujiems konsoliduotiems sprendimams.

 

Viktoras Krolis, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius

Jei nesiimtume priemonių, Klaipėdoje po dvylikos metų liktų vos 126 tūkst. gyventojų. Tai būtų dramatiška visomis prasmėmis – pritrūktume dirbančių žmonių, miestui traukiantis tokiais tempais iškiltų grėsmė netekti didmiesčio statuso, o sąlygos verslui taptų itin sudėtingos. Pritraukdami naujas investicijas, naujas įmones, susigrąžindami klaipėdiečius ir sudarydami sąlygas naujiems gyventojams galime sustiprinti Klaipėdos pozicijas, užtikrinti didesnius atlyginimus miestiečiams, padidinti jų perkamąją galią ir tokiu būdu sukurti stipresnę rinką ir smulkiam bei vidutiniam verslui.

 

25.000 new jobs, 2.000 new companies, 1.5 billion EUR flow of FDI, 200% increase in exports, a population increase of 40.000, double increase in salary, 400.000 tourists accommodated – that’s the economic breakthrough ambition of Klaipeda by 2030.

Klaipeda City Economic Development Strategy 2030 is a product of co-operation between the Klaipeda City Municipality, the Port of Klaipeda, Klaipeda University, Klaipeda Free Economic Zone, the Association of Klaipeda's Industrialists and Klaipeda Chamber of Commerce, Industry and Crafts. Over 300 experts representing various sectors in Klaipeda were involved in the process as well as international consultants Ernst & Young Baltic.

Klaipeda2030 is a long-term solution which will map the economic development of the city for the next decade and serve as a framework for the development of the whole Klaipeda region.

Strategic partners concentrated on a coherent vision towards economical specialization of the city, targeting on new FDI, strengthening high value-added industries and growing labour pool. The city focused on the blue growth and becoming a global-level city of blue economy and fast solutions. A panel of partners agreed on the implementation plan and over 100 initiatives that will propel city and business growth. The strategy defined priority sectors that will be key for the growth of Klaipeda:

  • marine economics,
  • bioeconomics,
  • advanced industrial economics,
  • creative and service economics.

Klaipėda 2030: Vision, Development Scenario and Strategic Directions

KAIP ĮGYVENDINSIME

DOKUMENTAI
PARTNERIAI
EKONOMINĖS PLĖTROS TARYBA
ĮGYVENDINIMO VALDYMO GRUPĖ
RINKODAROS TARYBA

Klaipėdos ekonominės plėtros strategiją 2030 sukūrė ir įgyvendins Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Klaipėdos universitetas, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo bendrovė, Klaipėdos pramonininkų asociacija ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Strategijos partnerius konsultuoja tarptautinė konsultacinė kompanija „Ernst & Young Baltic“. Bendra sutarties vertė – 148 tūks. EUR. Savivaldybė skiria 52 proc., Uosto direkcija – 24 proc., Klaipėdos universitetas, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo bendrovė, Klaipėdos pramonininkų asociacija, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai – po 6 proc. šių kaštų.

Informacija ruošiama.

Informacija ruošiama.

Informacija ruošiama.

IDĖJA KLAIPĖDAI

Parašykite mums

"Klaipėda2030" - tai miestiečių strategija miestui, todėl kiekvienas Jūsų pasiūlymas, nuomonė ir idėja Klaipėdai yra svarbi! Parašykite mums el. paštu: klaipeda2030@klaipeda.lt.

 

ŽINIASKLAIDAI

KLAIPĖDA2030
SUSISIEKIME

25 tūkst. naujų darbo vietų, 2000 naujų įmonių, 1,5 mlrd. EUR naujų investicijų, 200 proc. išaugęs eksportas, 40 tūkst. daugiau gyventojų Klaipėdoje, dvigubai didesnis atlyginimas, 400 tūkst. apgyvendintų turistų – tokią ekonominio proveržio ambiciją užsibrėžė Klaipėda. Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Klaipėdos universitetas, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo bendrovė bei Klaipėdos pramonininkų asociacija ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai sukūrė ir įgyvendins miesto ekonominės plėtros strategiją 2030. Į jos rengimą įsitraukė daugiau nei 300 Klaipėdos savivaldos, uosto, mokslo, verslo bei kitų sričių profesionalų. Klaipėda pasirinko mėlynojo augimo kelią ir turi tikslą tapti pasaulinio lygio mėlynosios ekonomikos bei sparčių sprendimu miestu. Strategijoje numatytos keturios prioritetinės ekonominio augimo kryptys: miestas stiprins ir plėtos jūrinę ekonomiką, bioekonomiką, pažangios pramonės ekonomiką, kūrybinių industrijų bei paslaugų ekonomiką. Kad šių augimo krypčių plėtra taptų įmanoma, miestas taip pat investuos į tris prioritetines sritis: kurs palankias sąlygas verslui, investuotojams ir talentams, vystys inovatyvią ir ateities ekonomikos poreikius atitinkančią švietimo ir mokslo sistemą, sieks, kad Klaipėda taptų patraukliu, įtraukiančiu ir pasiekiamu regiono centru. 

Klaipėdos miesto savivaldybė

Natalija Sadovskaja

Klaipėdos miesto mero patarėja

 +370 46 396198

 +370 687 05825

 natalija.sadovskaja@klaipeda.lt

 www.klaipeda.lt

 

VšĮ „Klaipėda ID“

Julija Taškūnaitė

Rinkodaros ir komunikacijos projektų vadovė

 +370 630 78338

 julija@klaipedaid.lt

 www.klaipedaid.lt

 

Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo bendrovė

Agnė Selemonaitė

Rinkodaros vadovė

 +370 46 312163

 info@fez.lt

 www.fez.lt

 

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija

Dovilė Ringis

Generalinio direktoriaus padėjėja ryšiams su visuomene

 +370 46 499677

 +370 655 09037

 media@port.lt

 www.portofklaipeda.lt

 
Klaipėdos pramonininkų asociacija

Jolanta Girdvainė

Direktorė

+370 673 47887

 +370 613 70337

 jolanta.girdvaine@kpa.lt

 www.kpa.lt

 

Klaipėdos universitetas

Inga Petrauskienė

Rinkodaros ir tarptautinių ryšių skyriaus vedėja

 +370 46 398 905

 +370 616 40359

 inga.petrauskiene@ku.lt

 www.ku.lt 


Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai

Vida Kažuro

Direktoriaus pavaduotoja

 +370 46 390861

 vida.kazuro@kcci.lt

 www.kcci.lt

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams